17′ Η πρώτη και μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα , όταν από ασσίστ του Χαρακτίδη , ο Κούνας βρέθηκε σε καλή θέση και έστειλε τη μπάλα λίγο πιο έξω απο το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κοντοπίδη
27′ ο Βαζέχα (Νο 10) μόνος προ του Κοντοπίδη στέλνει τη μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα του Ηλυσιακού και το ίδιο έκανε και ο Ζέκιο τρία λεπτά αργότερα στο 30′
42′ Έπειτα απο σέντρα του Μέξη ο Θαναηλάκης (Νο 10) πλάσσαρε τον Παπαδόπουλο και έγραψε το 1-0 υπέρ του Ηλυσιακού
45′ Με τη λήξη του ημιχρόνου και σε κενή εστία ο Γκίκας της Θύελλας δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα του Ηλυσιακού και να ισοφαρίσει.
46′ H Θύελλα ισοφάρισε με την έναρξη του β’ ημιχρόνου με κεφαλιά του Κούνα (στη φωτογραφία με τη μπάλα στα πόδια)
65′ Δυο αλλαγές για τη Θύελλα  : Οι Γεραγωτέλης και Ντούνης, μπήκαν στη θέση των Αράπη και Αφράτη
62’ Κίτρινη κάρτα στο Γεραγωτέλλη
64′ Αλλαγή για τον Ηλυσιακό  ο Βουτσιώτης στη θέση του Τσίνια
77’Αλλαγή για τον Ηλυσιακό ο Φλέγκας στη θέση του Μάλτσι
78 ‘ Ο Χαρακτίδης έδωσε την ευκαιρία στον Μέλβιν να σκοράρει , αλλά ο τελευταίος δεν τα κατάφερε
88′ Δοκάρι για τη Θυελλα με το Βαζέχα
90′ Αλλαγή σκοπιμότητας για τον Ηλυσιακό Γεωργακόπουλος στη θέση του Θαναηλάκη
Θύελλα Ραφήνας (Π. Τσιγκούλης) : Παπαδοπουλος, Γκίκας, Αράπης (Γεραγωτέλης) , Κούνας (85′ Ανδρεαδάκης) , Αφράτης (60′ Ντούνης) , Δημητρίου, Χαρακτίδης, Ντόσκας, Βαζέχα, Ζέκιο, Μανουσάκης
Ηλυσιακός (Αλέκος Ρίζος) : Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόπας, Σαμιώτης, Κωνσταντόπουλος, Πιπίνη, Τσίνιας (64′ Βουτσιώτης) , Κούντου, Ιωάννου, Θαναηλάκης (90′ Γεωργακόπουλος), Μάλτσι (77′ Φλέγκας)