Ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, η ομάδα Κ-16 των «Λιγνιτωρύχων» έκαμψε εύκολα την αντίσταση των Νικητών Ανθούσας με το επιβλητικό 8-1.

Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Ιωακειμίδη έκαναν το 3 στα 3 έχοντας μάλιστα την καλύτερη επίθεση με 20 γκολ.

Το σκορ άνοιξε στο 4′ ο Κατσάμπουλας και δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έδωσε πολύ γρήγορα αέρα δύο τερμάτων. Στο 18′ και 19′ Διαγγελάκης και Σελιώτης αντίστοιχα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 31′ ο Διαγγελάκης με το δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 5-0 και στο 38′ ο Λάσπας έκανε το 6-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 58′ & 59′ ο Λάσπας σημείωσε χατ-τρικ ανεβάζοντας και άλλο τον δείκτη του σκορ στο 8-0.

Το γκολ των Νικητών σημείωσε στο 75′ ο Qama διαμορφώνοντας το τελικό 8-1.

Θύελλα Ραφήνας:Πάντζος, Τσαλιαγκός, Κανελλόπουλος, Αντωνιάδης, Μπάμπαλης, Μενδρινός, Παπαδόπουλος, Λάσπας, Σελιώτης, Διαγγελάκης, Κατσάμπουλας, Ανδρίκος, Σακελλαρόπουλος, Μπαλής, Φανιουδάκης, Μυτιληναίος, Χότζα.

Νικητές Ανθούσας:Μπακογιάννης, Σελαμάι, Μιχαλάκος, Καφετζής Ε., Qama, Dine, Βασιλείου, Καλπούγκας, Δούκας, Βασιλείου, Τσουχλαράκης, Καφετζής Θ., Παπαγεωργίου, Νέρας.