Με χτύπημα πέναλτι του Θανόπουλου στο 85′, οι Περιστεριώτες κατέβαλλαν τη Θύελλα Ραφήνας (1-0).

Μόλις λίγα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το 90λεπτο πρόλαβαν ο Άγιος Ιερόθεος και η Θύελλα Ραφήνας να αποφύγουν την πρόσθετη ταλαιπωρία της παράτασης, με τους οικοδεσπότες να επικρατούν με 1-0 και να παίρνουν την πρόκριση στη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου για το Κύπελλο Γ’ Εθνικής. Πρωταγωνιστής για τους κιτρινόμαυρους ήταν ο Δημήτρης Θανόπουλος, ο οποίος ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Μακρή στο 85′, μετατρέποντας ο ίδιος σε γκολ την παράβαση, για να γράψει το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα μέτριο παιχνίδι, χωρίς φάσεις και με μία ελαφρά υπεροχή της Θύελλας, που αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα της. Στο δεύτερο μέρος ο Άγιος Ιερόθεος ανέβασε την απόδοσή του, δημιούργησε δύο-τρεις καλές ευκαιρίες και στο τέλος έφτασε στο γκολ της πρόκρισης. Την αναμέτρηση παρακολούθησαν περίπου 300 φίλαθλοι από την εξέδρα του γηπέδου Ηφαίστου.

Διαιτητής ήταν ο Σπυριάδης (Χίου), με βοηθούς τους Κεφαλιάκο και Μουμπογιατζόγλου (Πειραιά)

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Κυρίτσης, Πολίτης, Μανδύλης, Μπιρμπίλης, Κωστούλας, Ζήκος (57′ Καραμέρης), Γούλας, Γκουτσούλας, Θανόπουλος, Νιζάμης (73′ Πανούσης), Σαγανάς (87′ Κετσετζόγλου)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Πέτρος Τσιγκούλης): Κατσικάτσος, Γεωργιάδης, Φρίγγης (43′ λ. τρ. Στάφα), Μακρής, Μαστρογιαννούδης (60′ Ντόσκας), Αφράτης, Δημητρίου, Κούνας, Μπουντάκης (75′ Αράπης), Βαζέχα, Ζέκιο.

πηγή:pamebala.gr