Σκόνταψαν στην Άνοιξη οι Παίδες Λιγνιτωρύχοι, που ηττήθηκαν από την τοπική Δόξα με 3-2 για την 3η αγωνιστική.

Οι ποδοσφαιριστές του Ν.Σκουμποτή μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πήραν κεφάλι στο σκορ με έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Ν.Γεραμάνη.  Τα αδικαιολόγητα λάθη από το σημείο εκείνο έφεραν τα πάνω κάτω με αποτέλεσμα στο 30′ στο 34′ και πριν την λήξη του ημιχρόνου να βρεθούν πίσω στο σκορ με 3-1.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν τον έλεγχο και μπήκαν ξανά στο παιχνίδι με το γκολ του Τσάκκου στο 55′. Μέχρι το τελικό σφύριγμα οι Ραφηνιώτες κυνήγησαν την ισοφάριση και την άγγιξαν στο 80′ με τον Ν.Γεραμάνη να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά καθώς και στον Νίκο Σκουμποτή για την διπλή ιδιότητα του coach και ρεπόρτερ.