Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι των Παμπαίδων μεταξύ Θύελλας και Θησέα Ν.Μάκρης για την 3η αγωνιστική της Β’ φάσης.

Στο 10′ ο κορυφαίος των «Λιγνιτωρύχων» Κανελλόπουλος  σέντραρε υποδειγματικά και ο Παπαδημητρίου που τρύπωσε στην μικρή περιοχή του Θησέα δεν δυσκολεύτηκε με κοντινό πλασέ να στείλει την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του ανήμπορου να αντιδράσει Τσέλιου.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Κούτρης έχασε μοναδική ευκαιρία για προβάδισμα δύο τερμάτων αλλά το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 38′ ο Κανελλόπουλος από δημιουργός λίγο έλειψε να χρηστεί σκόρερ αλλά και πάλι η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Τσέλιου.

Ένα λεπτό ο αργότερα ο Dollani του Θησέα χόρεψε την άμυνα των «Λιγνιτωρύχων» και με ωραίο πλασέ έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1.

Στο 58′ ο Παπαργύρης κέρδισε την κόντρα με τον γκολκίπερ του Θησέα και είδε την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ ενώ στο 65′ ο γκολκίπερ των «Λιγνιτωρύχων» Πάντζος  μπλόκαρε εντυπωσιακά χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.