Σε ένα παιχνίδι χωρίς τις μεγάλες φάσεις με κύριο χαρακτηριστικό την δύναμη στο χώρο της μεσαίας γραμμής ο Αήττητος επικράτησε της Θύελλας με σκορ 2-1.

Στο 25′ το φάουλ του Γκούμα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πάντου και στο 32′ ο Μουστάκης από πλεονεκτική θέση αστόχησε. Δύο λεπτά αργότερα στο 34′ ο Βιδάλης με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι έγραψε το 1-0.

Στο 38′ μεγάλη ευκαιρία για τους «Λιγνιτωρύχους» με τον Σένε να αποφεύγει και τον γκολκίπερ Μιχελή αλλά να αστοχεί από πλάγια θέση στην κενή εστία. Στο 39′ η κεφαλιά του Μανουσάκη φεύγει λίγο άουτ και στο 44′ ο Γεραγωτέλλης με ωραία προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει αποκλειστικά στον Αήττητο με την Θύελλα να οπισθοχωρεί δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους απειλήσουν αρκετές φορές την εστία της.

Στο 63′ σουτ του Φαρινόλα έφυγε λίγο άουτ. Στο 67′ το οριζόντιο δοκάρι του Πάντου στέρησε την ευκαιρία στον Βιδάλη να διπλασιάσει τα τέρματά του. Στο 68′ η κεφαλιά του Φαρινόλα δεν βρήκε στόχο καθώς ο Δημητρίου επενέβη σωτήρια πάνω στην γραμμή.

Στο 74′ ο Πάντος έδιωξε εντυπωσιακά σε corner την κεφαλιά του Κωστόπουλου και τέσσερα λεπτά αργότερα στο 78′ ο Σκούμας τελικός παραλήπτης κινηματογραφικής αντεπίθεσης δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει για το τελικό 2-1.

Στο 87′ ο Φαρινόλα με κεφαλιά λίγο έλειψε να γράψει το 3-1.

Αήττητος Σπάτων: Μιχελής, Μουστάκης, Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Βιδάλης, Τσέπας, Σκαφίδας, Γκούμας, Τσιλιγγίρης, Νικλητσιώτης, Κρητικός.

Αλλαγές:Λέτσο, Φαρινόλα, Δουκάκης, Κατσικογιάννης, Τσίρος, Μωυσιάδης, Σκούμας, Σέιτι.

Θύελλα Ραφήνας: Πάντος, Φύτρος, Παπαδόπουλος, Μανουσάκης, Σωτηριάδης, Ντόσκας, Γεραγωτέλλης, Δημητρίου, Χαρακτίδης, Αράπης, Σένε.

Αλλαγές: Μπουντάκης Κ., Καραπάνος, Μουσαζάντε, Μπαλωμένος, Μέγας, Σαντίκου, Παπατσαράκης, Μπότης