Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους Παμπαίδες «Λιγνιτωρύχους» που επικράτησαν και της Δόξας Άνοιξης με σκορ 3-0 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α.

Οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Αναστασίου μπήκαν ανέτοιμοι στο πρώτο ημίχρονο και παρότι είχαν την κατοχή της μπάλας στην μεγαλύτερη διάρκεια δεν κατάφεραν να μείνουν συγκεντρωμένοι και να απειλήσουν ουσιαστικά την αντίπαλη εστία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νέες  εντολές από τον coach τηρήθηκαν κατά γράμμα και πλέον πιο πιεστικοί και αποτελεσματικοί έφτασαν δίκαια στην νίκη και τους τρεις βραθμούς που τους φέρνουν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με έναν αγώνα λιγότερο.

Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι συνήθεις ύποπτοι Κούτρης, Παπαδημητρίου και Σταματόπουλος.