Το αήττητο σερί τους και μάλιστα με ανατροπή, διατήρησαν οι Παμπαίδες «Λιγνιτωρύχοι» που επικράτησαν της Τριγλίας με σκορ 2-1 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το ματς μέχρι και τα μέσα του Β’ ημιχρόνου δεν διεκδικεί ποιοτικές δάφνες καθώς δεν υπήρχαν οι ευκαιρίες αλλά ούτε και η διάθεση από τους 22 ποδοσφαιριστές για κάτι ουσιαστικό.

Φωτιά στην αναμέτρηση έβαλε ο Τσούκας με εκπληκτικό σουτ-βολέ στο 15′ της επανάληψης στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κορασίδη για το 0-1.

Οι ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Αναστασίου πίεσαν για την ισοφάριση και τα κατάφεραν με το Φράγκο να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα μετά από corner.

Η ολική ανατροπή έγινε από τον κορυφαίο Στυλιανού ο οποίος ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Θύελλα: Κορασίδης, Μαλινδρέτος, Στυλιανού, Καρβουνιάρης Σ., Κατσαρώνης, Φράγκος, Παπαδημητρίου Δ., Καβαλάρης, Καρβουνιάρης Π., Κούτρης, Σταματόπουλος, Βρέττας, Μπίκας, Παπαδημητρίου Α., Ενωτιάδης, Μπερτόλης, Κεχαγιάς, Μαρβάκης.

Τριγλία: Χαψιάς, Στάθης, Κανελλόπουλος, Αρβανιτίδης, Σταυρίδης, Αλμάστα, Μπαλής, Χρηστακίδης, Καραγιάννη, Τσούκας, Κουνάδης, Μπότσης, Παπαθανασίου, Μουστάκας.