Σε ένα χορταστικό ματς με 6 γκολ και αμέτρητες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες οι Παίδες της Θύελλας και του Θησέα Ν.Μάκρης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3 για την εξ’ αναβολής 10η αγωνιστική του Respect Cup.

Οι συνεχείς ανατροπές στην διακύμανση του σκορ και το όμορφο θέαμα κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και την εκπνοή της αναμέτρησης.

Ο Γιώργος Κωνσταντακόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον ίδιο παίκτη λεπτά αργότερα να  διπλασιάζει τα προσωπικά του γκολ δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του Θησέα.

Οι παίκτες του Ν.Ιωακειμίδη με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου αντέδρασαν άμεσα και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν με τον Ιωσήφ Νασάρ αρχικά και με τον Γιάννη Παπαδόπουλο στην συνέχεια να πετύχουν δύο τέρματα και να φέρουν το ματς στα ίσα.

Η χαρά των «Λιγνιτωρύχων» δεν κράτησε πολύ αφού ο Γιώργος Δρακούλης με ασύλληπτο βολέ νίκησε τον Χότζα δίνοντας πάλι το προβάδισμα στον Θησέα με 2-3.

Την τελευταία του κουβέντα δεν είχε πει όμως και ο Ιωσήφ Νασάρ αφού με εξίσου εκπληκτικό βολέ διαμόρφωσε το 3-3 και στην εκπνοή του παιχνιδιού δεν κατάφερε από τα 11 μέτρα να νικήσει τον γκολκίπερ Τσέλιο για την επική ανατροπή.