Όμορφο θέαμα προσέφεραν Παλληνιακός και Θύελλα που αγωνίστηκαν σε επίπεδο Παίδων για το Respect cup με τους Ραφηνιώτες τελικά να παίρνουν την νίκη με 1-2.

Οι ποδοσφαιριστές της Θύελλας μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν με την κεφαλιά του Νασάρ μόλις στο 9′ να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, ενώ έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον γκολκίπερ του Παλληνιακού να αποκρούει εντυπωσιακά τουλάχιστον σε δύο περιπτώσεις.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πίεσαν και έφεραν το ματς στα ίσα με τον Κοτολόση και ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων για την ανατροπή.

Στο 55′ ο Κανελλόπουλος με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «Λιγνιτωρύχους» διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.