Την συμμετοχή τους στα ημιτελικά του κυπέλλου Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α. εξασφάλισαν οι Παίδες «Λιγνιτωρύχοι» επικρατώντας του Κεραυνού Κερατέας με σκορ 2-1.

Οι ποδοσφαιριστές του Ν.Ιωακειμίδη είχαν την φλύαρη υπεροχή στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο οι προσπάθειες τους να ξεκλειδώσουν από νωρίς το παιχνίδι δεν καρποφόρησαν, αφού δεν κατάφεραν να μετατρέψουν σε γκολ τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν. Από την άλλη οι ποδοσφαιριστές του Κεραυνού προσπάθησαν με αντεπιθέσεις να απειλήσουν την εστία του Αγγελή, διεκδικώντας μέχρι και το τελευταίο λεπτό το γκολ της  ισοφάρισης.

Στο 35′ ο Σαμάρκος έδωσε προβάδισμα στην Θύελλα και στο 43′ ο Κανέλλης έφερε το ματς στα ίσα. Τρία λεπτά αργότερα ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στέλνοντας την ομάδα του στα ημιτελικά της διοργάνωσης.